Connect with us

Polska

Ruch Prawdziwa Europa oraz Prawica Rzeczypospolitej utworzą wspólną listę w wyborach do PE

Dodano

dnia

Mirosław Piotrowski/Fot. profil polityka na Facebooku
Fot. Wikimedia/Leila Paul

Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wystawią wspólną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To kolejna koalicja przed wyborami do PE na polskiej scenie politycznej.

O tym, że powstanie koalicja trzech wymienionych wyżej ugrupowań poinformował prof. Mirosław Piotrowski, lider Ruchu Prawdziwa Europa, który w poprzednich wyborach do PE startował z list Prawa i Sprawiedliwości.

„Dobra wiadomość dla Polski i Europy. Zjednoczone siły polskiej prawicy idą razem naprawiać Europę. Gwarantem skuteczności tych działań jest sojusz zawarty przez trzy partie realnej polskiej prawicy: Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin” – napisał Mirosław Piotrowski w oficjalnym komunikacie.

Piotrowski podkreśla, że ugrupowania nie zjednoczyły się „przeciwko komuś”. Podkreśla, że chodzi jedynie o to, aby zabezpieczyć polskie interesy w Europie. Eurodeputowany zapewnia również, że do koalicji mogą dołączyć inne siły polityczne, którym ” bliskie są chrześcijańska Europa, Europa wszystkich jej narodów, Europa bez armii biurokratów, nonsensownych dyrektyw i absurdów, Europa bez moralnego chaosu i promocji LGBT+ oraz Europa opowiadająca się za cywilizacją życia”.

To kolejna koalicja na polskiej scenie politycznej przed wyborami do PE. Wcześniej powstała bowiem Koalicja Europejska, w skład której wchodzą m.in. PO, PSL czy SLD oraz Konfederacja, którą tworzą Ruch Narodowy, KORWiN, Piotr Liroy-Marzec, Marek Jakubiak oraz Grzegorz Braun.

Czytaj także: Wprost: Ryszard Petru chce przejść do Platformy Obywatelskiej

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.