Connect with us

Polska

Nowoczesna żąda kary dla Jakiego, Kaczyńskiego i Pawłowicz

SejmLog

Dodano

dnia

Posłowie Nowoczesnej złożyli wniosek do Przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej w sprawie wypowiedzi posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem polityków opozycji, parlamentarzyści partii rządzącej „szczują na gejów”.

– PiS wie, że grozi mu przegrana w wyborach, dlatego w desperacji sięga po jedyną broń, jaką zna – dzielenie Polaków. Kiedyś szczuł na migrantów, a dziś na gejów. Robi to samo co Putin

– mówił na konferencji w Sejmie RP wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej.

– To może lepiej, że Jarosław Kaczyński walczy z masturbacją, niż miałby walczyć z Konstytucją i instytucjami państwa prawa. Nie pozwolimy jednak na to, żeby przypisywano nam intencje, których nie mamy. W Karcie LGBT+ chodzi o poszanowanie, o godność, o walkę z nienawiścią. Polacy są tolerancyjni, różnorodni i otwarci. Nie chcą, żeby ktoś im mówił, jak mają żyć i z kim. Prawa społeczności LGBT+ to prawa człowieka. To są kwestie nie do negocjacji

– przekonywał polityk.

Patryk Jaki o „karcie LGBT”

„W związku z wypowiedzią posła Patryka Jakiego wygłoszoną publicznie w dniu 10 marca 2019 w programie telewizji TVN „Kawa na ławę” roku wnoszę o rozpatrzenie przez Komisję Etyki Poselskiej sprawy naruszenia przez posła Patryka Jakiego „Zasad etyki poselskiej” oraz podjęcie przez Komisję Etyki Poselskiej uchwały w sprawie udzielenia posłowi Patrykowi Jakiemu kary nagany”

– czytamy we wniosku złożonym przez posłankę Monikę Rosę.

„10 marca 2019 roku poseł Patryk Jaki na antenie telewizji TVN wygłosił następujące zdania odnosząc się do podpisanej przez prezydenta m.st. Warszawy deklaracji na rzecz społeczności LGBT+: »Dzieci otrzymają informację: Płeć to sobie możecie wybrać. Ja się na to nie zgadzam«”

– zawiadamiają posłowie Nowoczesnej.

„Te wypowiedzi były celową i kłamliwą manipulacją mającą na celu podważenie działań równościowych, oczernienie osób je popierających i – pośrednio – szerzenie niechęci i nienawiści do członków społeczności LGBT. Twierdzenie bez pokrycia w faktach, że w ramach zajęć edukacji seksualnej będą prowadzone działania takie, jak przedstawione przez Patryka Jakiego, jest rażącym naruszeniem zasady rzetelności”

– czytamy w uzasadnieniu.

Poseł Pawłowicz na celowniku

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz również została uwzględniona we wniosku posłów Nowoczesnej. Jak zwracali uwagę we wniosku, złamaniem zasad etyki poselskiej był jej wpis na profilu społecznościowym Twitter.

„LGBT i podobni w rurkach i blue-róż tenisówkach, rozumiecie, o czym te piękne dzieci mówią? Już lepiej nic nie mówcie. (…) Nieuporządkowany wewnętrznie, psychicznie człowiek patriotą raczej nie jest w stanie być”

– pisała.

Źródło:
Monika Rosa/Twitter, Nowoczesna

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.