Connect with us

Polska

Piotr Gliński przerwał wywiad z Robertem Mazurkiem [WIDEO]

Dodano

dnia

Piotr Gliński/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu
Piotr Gliński/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, przerwał wywiad z Robertem Mazurkiem. Polityk opuścił studio RMF FM po pytaniu o dotację dla Europejskiego Centrum Solidarności.

Robert Mazurek postanowił zapytać Piotra Glińskiego, dlaczego Ministerstwo Kultury obcięło dotację dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku z siedmiu do czterech milionów złotych. Dziennikarz dopytał, czy ma to związek z „politycznym zaangażowaniem” Centrum.

Gliński odparł, że nie odpowie na to pytanie.

– Nie będę mówił o sprawach Gdańska, w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza – powiedział wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

– Panie premierze, bardzo pana przepraszam. Nie rozmawiamy ani o śmierci, ani o tym co tam się działo. Nie rozmawiam o słowach tych, moim zdaniem obłąkanych ludzi, którzy oskarżają pana o całe zło tego świata. Ja pana pytam o prostą decyzję budżetową. Obiecaliście siedem milionów, daliście cztery – odpowiedział dziennikarz RMF FM.

Dalej rozmowa potoczyła się już błyskawicznie.

– To, co pan mówi, te informacje są nierzetelne i nie będziemy o tym mówić – powiedział Piotr Gliński i pomimo tego, że Mazurek powoływał się na pismo przedstawione przez ECS, opuścił studio radiowe.

– Dziękuję bardzo, dziękuję panu za rozmowę – powiedział.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.