Connect with us

Polska

PO będzie bojkotować TVP. Wcześniej wzywał do tego Petru

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Platforma Obywatelska będzie bojkotować TVP. Taką decyzję podjęli przedstawiciele ugrupowania z Grzegorzem Schetyną na czele.

– Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej RP zwraca się do członków PO o całkowite powstrzymanie się od udziału w programach TVP zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym – do czasu odwołania obecnego zarządu TVP – napisano na twitterowym profilu PO.

Platforma Obywatelska podkreśla, że bojkot powinien trwać „do czasu odwołania obecnego zarządu TVP i ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną.” Pod dokumentem podpisał się szef partii Grzegorz Schetyna.

Kilka dni temu informowaliśmy z kolei, iż do bojkotu TVP wezwał Ryszard Petru. Podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej lider partii Teraz stwierdził, że po materiale wyemitowanym w „Wiadomościach TVP” po śmierci Pawła Adamowicza, sprawą oczywistą powinno być odwołanie z funkcji szefa TVP, Jacka Kurskiego.

Petru zaapelował do wszystkich polityków opozycji, aby solidarnie zrezygnowali z uczestnictwa w programach TVP. Mieliby do nich powrócić dopiero w momencie, gdy prezes TVP zostanie definitywnie odwołany ze swojego stanowiska.

Czytaj także: Petru apeluje, aby politycy opozycji nie uczestniczyli w programach TVP do czasu odwołania Kurskiego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.