Connect with us

Polska

Prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS): Beata Szydło wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Premiera

Prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego (zastąpił na tym stanowisku odwołanego Ryszarda Czarneckiego) w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM ujawnił, że Beata Szydło, była szefowa polskiego rządu, wystartuje w wyborach do PE.

Doniesienia na temat przyszłości Beaty Szydło w szeregach PiS wzmogły się po jej rezygnacji ze stanowiska premiera. Na jej miejsce „wskoczył” Mateusz Morawiecki, zaś dotychczasowa szefowa rządu objęła funkcję wicepremiera ds. społecznych. W mediach co rusz pojawiały się jednak informacje, że Szydło nie jest zadowolona z nowej roli, która ustawiła ją na politycznym marginesie.

Okazuje się jednak, że PiS ma pomysł na zagospodarowanie potencjału byłej premier. Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS oraz wiceprzewodniczący PE, ujawnił, że Szydło wystartuje z list PiS w wyborach do PE, które odbędą się pod koniec maja 2019 roku.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM Krasnodębski przyznał, że Szydło zostanie umieszczona na liście krakowskiej.

„Życzę premier Szydło, żeby była naszym Spitzenkandidat. O ile wiem, chyba nie jest to tajemnicą, a nawet jeżeli jest, to dzisiaj ją ujawnię. Słyszałem, że z listy krakowskiej” – powiedział wiceprzewodniczący PE.

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.