Connect with us

Polska

Rafał Trzaskowski: nie powiesiłem krzyża w w gabinecie, bo prezydent powinien być niezależny

SejmLog

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Rafał Trzaskowski/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Rafał Trzaskowski był gościem Konrada Piaseckiego w porannej rozmowie na antenie TVN24. W programie „Rozmowa Piaseckiego” prezydent Warszawy stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje przypiąć mu łatkę „wojującego antyklerykała”.

Rafał Trzaskowski stwierdził, że politycy PiS próbują przypiąć mu łatkę „wojującego antyklerykała”.

– Mnie trochę bawi, jak PiS próbuje ze mnie robić wojującego antyklerykała. Chyba nie mają innych argumentów, w związku z czym próbują otworzyć taki front ideologiczny – powiedział.

Prezydent Warszawy przyznał jednocześnie, że nie powiesił krzyża w swoim gabinecie. Jak twierdzi, ze względu na fakt, iż wyznaje zasadę, że zarówno urząd, jak i prezydent, powinni być niezależni. Trzaskowski uważa również, że włodarz miasta nie powinien publicznie wyrażać swoich poglądów, a urząd ma za zadanie być neutralnym.

Rafał Trzaskowski zaznaczył jednocześnie, że „nie zamierza wojować z tradycją”.

– Uważam, że prezydent nie powinien publicznie pokazywać swoich poglądów, a sam urząd powinien być neutralny. Ale nie zamierzam wojować z tradycją – oświadczył.

Polityk przyznał również, że nie należy do osób, które są zwolennikami zapraszania przez urząd księdza na uroczystości publiczne.

Źródło:

TVN24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    jacek smużny

    15 marca 2019 at 06:08

    Pan Trzaskowski nie wiesza krzyża i czegokolwiek w gabinecie, no i dobrze , jego sprawa. Tylko pod tym płaszczem hipokryzji niech nie będzie aż takim bufonem który jest tak zakłamany że nie wiem czy kiedy patrzy w lustro widząc własne odbicie nie zbiera go na wymioty. Nie jest to żaden wyczyn udawać wielce praworządnego choć tak nie jest. Podpisując kartę LGBT podpisał cyrograf z diabłem gdzie wydał wojnę dzieciom ale i także ich rodzicom. PANIE TRZASKOWSKI ! Od kiedy to się demoralizuje małe dzieci w świetle prawa , rzekomego prawa, unijnego , bo to stamtąd dociera ta zgnilizna. Czyżby w Brukseli urzęduje tylko i wyłącznie LGBT???. Niech sobie każdy ,kogo to dotknęło, ma swoje orientacje seksualne.Róbcie sobie pod własnym dachem to co chcecie, ale zapamiętaj panie Trzaskowski ,że mniejszość nigdy nie narzuci własnego zdania większości i wara z łapami od małych dzieci i młodzieży. Niech każdy odkrywa czas dojrzewania w swoim czasie, nie potrzeba podpowiedzi bo i tak demoralizacja ma się w najlepsze.Nie jesteś prezydentem Warszawy jako prawy człowiek, podpisujesz papierzyska których treść i zatwierdzenie uczynią nie lada zamęt wśród ludzi w niedalekiej przyszłości powodując odkręcanie tego co złe.Tylko co wówczas odpowiesz własnemu odbiciu w lustrze patrząc na nie?

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.