Connect with us

O nas

Raport Finansowy Fundacji SejmLog – 05.05.2019

Dodano

dnia

Fundacja SejmLog/Fot. SejmLog

Przedstawiamy Raport Finansowy Fundacji SejmLog – informacje dotyczące działań Fundacji, jej obecnego salda, struktury wpływów oraz wydatków.

 

W ramach informowania Państwa o naszych działaniach komunikujemy o złożeniu dwóch wniosków o dotację przez Fundację SejmLog.

Pierwszy wniosek złozyliśmy w ramach Programu PROO (Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030), prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności. PROO to program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich. Dotacje w ramach programu są przydzielane na rozwój instytucjonalny organizacji oraz realizację ich celów statutowych. Priorytet 3 wspomnianego programu to rozwój instytucjonalny organizacji strażniczych i mediów obywatelskich, w szczególności: budowanie stabilnych podstaw dalszego funkcjonowania, tworzenie perspektywicznych planów działania i finansowania, podnoszenie standardów pracy i zarządzania organizacją.

Fundacja SejmLog zawnioskowała o środki na powiększenie zespołu dziennikarskiego oraz wyposażenie niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. W ramach tych środków chcielibyśmy zapewnić finansowanie zatrudnienia dwóch redaktorów oraz jednego reportera przez okres dwóch lat, oraz wyposażyć redakcję w sprzęt do prowadzenia transmisji i nagrań z Sejmu i wydarzeń politycznych.

Łączna kwota wnioskowanej dotacji to 198 846,99

 

Drugi wniosek złozyliśmy do Fundacji KGHM Polska Miedź, która w ramach swojej działalności statutowej wspiera upowszechnianie i ochronę wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji. Fundacja SejmLog zawnioskowała o dotację na wykonanie aplikacji mobilnej SejmLoga, mającej połączyć już istniejące moduły – Moduł Informacyjny, Moduł Wizytówek Polselskich oraz stworzenie i integrację w aplikacji Modułu Sondaży i Ankiet, Modułu Renomy Użytkownika oraz Modułu Użytkownika (utworzenie konta, konfiguracja własnych tablic, możliwość dodawania komentarzy) wraz z przygotowaniem aplikacji od strony prawnej (regulaminy) i zabezpieczeniem od strony RODO.

Łączna kwota wnioskowanej dotacji to 114 240,00 zł

 

O wszelkich decyzjach dotyczących obu wniosków z pewnością będziemy Państwa informować, na razie uzbrajamy się w cierpliwość podczas trwającego procesu oceny merytorycznej.

 

Transparentność leży u podstaw naszej działalności. Od samego początku projektu dbamy, by każda złotówka wpłacona przez Państwa była rozliczana i wydatkowana w sposób wzmacniający Państwa zaufanie. Naszą inicjatywę można wesprzeć dowolną kwotą poprzez jedną z kilku metod, które uruchomiliśmy by zapewnić Państwu wygodę i łatwość dokonywania wpłat. Informacje na temat możliwych sposobów wsparcia znajdziecie Państwo na samej górze naszej strony – w zakładce WSPARCIE.

Szczególnie mocno zachęcamy do wspierania nas poprzez serwis  PATRONITE – w kilka chwil można tam ustawić comiesięczną wpłatę już od 3 złotych – ta forma wsparcia pozwala nam prowadzić nasze działania w sposób planowy, gdyż możemy przewidywać kwoty wsparcia w nadchodzących miesiącach.

Podane kwoty dotyczą całego okresu działalności Fundacji SejmLog od jej ustanowienia w dniu 9 września 2016 roku.

 

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Przez 11 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.