Connect with us

Europa i Świat

Rosja rozpoczęła manewry wojskowe na południu kraju

Damian Fiet

Dodano

dnia

Fot. Ministry of Defence of the Russian Federation/Wikimedia

Nieopodal granicy z Ukrainą, na anektowanym Krymie i na poligonach rosyjskich w Kaukazie Północnym rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe. Bierze w nich udział ponad 7 tysięcy żołnierzy.

Manewry wojskowe obejmują łącznie 15 poligonów rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego. Do niego zaliczają się też bazy w Armenii i separatystycznych regionach na Kaukazie – Abchazji i Osetii Południowej.

 

Południowy Okręg Wojskowy Fot.AMCXXL/Wikimedia

Ćwiczenia wojskowe

Rzecznik okręgu Wadim Astafjew poinformował, że żołnierze jednostek artyleryjskich, pancernych i zmotoryzowanych ćwiczą działania taktyczne we współpracy z oddziałami obrony chemicznej, radiologicznej i biologicznej. W manewrach biorą udział również oddziały inżynieryjne, zwiadowcze i obrony przeciwlotniczej.

Do ćwiczeń zaangażowano ponad 50 samolotów i śmigłowców w tym załogi bombowców, myśliwców i samolotów szturmowych oraz 20 zespołów bezzałogowych aparatów latających. Uczestnikami działań są też żołnierze piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej oraz Flotylli Kaspijskiej.

Łączna liczba żołnierzy biorących udział w ćwiczeniach przekracza 7 tysięcy. Do manewrów wykorzystanych zostanie około 2 tysiące jednostek sprzętu wojskowego. Manewry wojskowe mają uwzględniać doświadczenie bojowe współczesnych konfliktów zbrojnych, w tym konfliktu w Syrii.

Źródło:

Twitter, TVN24, Ministry of Defence of the Russian Federation

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.