Connect with us

Europa

Rosyjskie media: Prace przy Nord Stream 2 idą zgodnie z planem

Dodano

dnia

Fot. Pjotr Mahhonin/ Wikimedia

Dziennik gospodarczy „Wiedomosti” poinformował, że koncern Gazprom rozpoczął budowę gazociągu Nord Stream 2 w rosyjskich wodach terytorialnych. Gazociąg planowo miał być gotowy do końca 2019 roku.

Długość odcinka planowanego gazociągu w rosyjskich wodach terytorialnych wynosi około 114 km. Jeden z największych statków-platform układających rurociągi „Solitaire” należąca do szwajcarskiego koncernu Allseas będzie pracować przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

„100 kilometrów pierwszej nitki gazociągu na rosyjskich wodach terytorialnych zostanie ułożonych w około miesiąc” – głosi komunikat na stronie Nord Stream 2 AG.

„Prace idą zgodnie z planem”

Przedstawiciel szwajcarskiej spółki przekazał rosyjskiemu dziennikowi, że rozpoczęcie prac na rosyjskim odcinku były zaplanowane na wiosnę 2019 roku i prace idą zgodnie z planem.

Dodał też, że niemal w całości ukończono pracę na niemieckich wodach. Do tej pory łącznie wybudowano ponad 1100 km gazociągu Nord Stream 2.

Gazociąg przebiegać będzie przez wody Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Rosji. Jedynym krajem, który nie wydał jeszcze zezwolenia na ułożenie rur na swoich wodach jest Dania. Wielu ekspertów sądzi, że z tego powodu realizacja projektu może się opóźnić. Natomiast Gazprom rozważa podjęcie środków prawnych i walkę w sądzie z Danią o wydanie ostatecznej decyzji w sprawie gazociągu.

Nord Stream 2 to projekt liczący około 1200 km magistrali gazowej poprowadzonej po dnie Morza Bałtyckiego.  Gazociąg miał być oddany do użytku do końca 2019 roku. Przeciwni budowie Nord Stream 2 są Polska, kraje bałtyckie, Ukraina oraz Stany Zjednoczone.

Źródło:
TVN24, Nord-Stream 2
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.