Connect with us

Polska

Róża Thun tłumaczy się ze swoich słów o różańcu w taksówce. „Sens mojej wypowiedzi był inny”

Dodano

dnia

Róża Thun/fot. profil społecznościowy posłanki
Róża Thun/fot. profil społecznościowy posłanki

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Róża Thun komentowała swoją wypowiedź, która została zarejestrowana podczas jednego ze spotkań z sympatykami. Europosłanka mówiła wówczas, że skoro o różańcu, który dostrzegła w taksówce. 

Na opublikowanym w sieci nagraniu widzimy wypowiedź europosłanki PO, która opowiada o swojej podróży taksówką. Polityk przyznaje, że zauważyła, iż wewnątrz pojazdu znajduje się różaniec.

„Jechałam taksówką z lotniska. Kierowca miał różaniec na lusterku i od razu myślę: pisior” – powiedziała, po czym złapała się za głowę. „Jak to jest, że my kojarzymy religijność z PiS-em?” – dopytała po chwili.

Swoją wypowiedź Róża Thun tłumaczyła w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

„Sens mojej wypowiedzi sprzed kilku lat, którą w skandaliczny sposób zmanipulowała rządowa telewizja, był inny! Symbole religijne bynajmniej nie kojarzą mi się z PiS- em. To byłoby okropne, bo wokół nas jest mnóstwo symboli religijnych, a ja nie chciałabym zbyt często myśleć o tej paskudnej partii. Ja sama noszę krzyżyk” – powiedziała Róża Thun w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

„I kojarzy mi się z Chrystusem, naprawdę nie z partią fatalnie rządzącą w Polsce. Kojarzy mi się z tym rewolucyjnym przykazaniem, które właśnie On przyniósł na ziemię: kochaj bliźniego swego. I nigdzie nie powiedział, że ten bliźni ma być miły, tak samo myśleć, wierzyć i kochać jak ja. A mamy go kochać. Strasznie trudne przykazanie. To, że pisowska telewizja znajduje i wycina jakiś kawałeczek mojej wypowiedzi sprzed lat, z jednego z moich rozlicznych spotkań świadczy tylko o wielkiej determinacji do manipulowania, jątrzenia za wszelką cenę, napuszczania jednych na drugich” – dodała.

Cała rozmowa z Thun W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.