Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki na Litwie. Wziął udział w odsłonięciu Kamienia Pamięci Lecha Kaczyńskiego

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki przebywa z jednodniową wizytą na Litwie. Wraz z premierem tego kraju, Sauliusem Skvernelisem, wziął udział w uroczystości odsłonięcia Kamienia Pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

„Dziękuję za przygotowanie, odsłonięcie tego pomnika i pamięć, która jest tutaj pielęgnowana o prezydencie Lechu Kaczyńskim. On wiedział, że musimy budować wspólną historię pomimo pewnych różnic, trudności, które pomiędzy nami występują” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Najważniejsze pomniki to są żywe pomniki i Możejki to taki żywy pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który tworzy dobre perspektywy na przyszłość, uniezależnienia się od niepewnych źródeł energii” – dodawał.

„Tak, jak Lech Kaczyński budował płaszczyznę współpracy pomiędzy narodami litewskim i polskim, tak my chcemy kontynuować w duchu współpracy z Litwą te najważniejsze dzieła, które nam zostawił w spadku” – tłumaczył premier.

„Raz jeszcze dziękuję za realizację tego dzieła i cementowanie przyjaźni polsko-litewskiej, która już dziś daje efekty, co widać w Unii Europejskiej, gdzie interesy są wspólne od polityki spójności, przez energetyczną a na bezpieczeństwie kończąc” – kontynuował Mateusz Morawiecki.

„To jest przesłanie, które kontynuujemy w dzisiejszej niełatwej rzeczywistości politycznej. Dziękuję premierowi Litwy i liczę, że będziemy mogli kontynuować tę współpracę dla dobra narodu polskiego i litewskiego” – powiedział.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.