Connect with us

Polska

Władysław Teofil Bartoszewski: PiS chce wyprowadzić Europę z Polski, a nie Polskę z Europy

Dodano

dnia

Fot. RMF FM screenshot

Władysław Teofil Bartoszewski, kandydat PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gościł dziś na antenie rozgłośni radiowej RMF FM. Podczas rozmowy zabrał głos ws. zarzutów pod adresem PiS, jakoby partia rządząca miała dokonać polexitu.

Władysław Teofil Bartoszewski stwierdził, że PiS chce ograniczyć obecność Unii Europejskiej w Polsce. Jego zdaniem partia rządząca chciałaby, aby UE jedynie dawała Polsce pieniądze. „PiS chce wyprowadzić Europę z Polski, a nie Polskę z Europy. Chce ograniczyć obecność Unii w Polsce do dawania pieniędzy. Nie chce, żeby Polska była zobowiązana utrzymywać pewne normy i wartości europejskie” – powiedział kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego. Bartoszewski przyznał jednocześnie, że w jego ocenie w Unii Europejskiej mamy do czynienia z nierównym traktowaniem.

Kandydat PSL odniósł się również do propozycji lidera swojej partii, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który stwierdził, iż do polskiej ustawy zasadniczej należałoby wpisać obecność Polski w Unii Europejskiej.

„Na 28 krajów unijnych – wkrótce na 27 – w 20 jest wzmianka o Unii w konstytucji” – powiedział Władysław Teofil Bartoszewski. Na pytanie, czy obecność Polski w UE powinna zostać wpisana do Konstytucji Bartoszewski odpowiedział: „Absolutnie tak”.

Więcej informacji znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.