Connect with us

Polska

Ryszard Petru zamierza „uwolnić handel”. Będzie zbiórka podpisów

SejmLog

Dodano

dnia

Ryszard Petru/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Ryszard Petru/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

„Chciałem poinformować, że powołujemy obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej <<Uwolnijmy handel>>” – powiedział Ryszard Petru, lider partii Teraz, podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej.

Ryszard Petru podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej ogłosił, iż wraz ze swoimi współpracownikami, zakłada komitet inicjatywy ustawodawczej o nazwie „Uwolnijmy handel”.

„Chciałem poinformować, że powołujemy obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej „Uwolnijmy handel”. Ponad dwa lata temu „Solidarność” rękoma PiS-u wprowadziła zakaz handlu w niedziele. Najpierw były dwie niedziele w miesiącu, teraz są trzy niedziele w miesiącu. W roku przyszłym wszystkie niedziele w miesiącu mają być zakazane jeżeli chodzi o handel. Zakaz handlu okazał się nie tylko problemem dla kupujących i uciążliwością, ale uderzył również w serce polskiej gospodarki, w małe polskie firmy” – mówił Ryszard Petru w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Petru uważa, że na zakazie handlu najbardziej zyskały stacje benzynowe oraz – wbrew powszechnym oczekiwaniom – supermarkety. Lider partii Teraz uważa, że dalsze procedowanie ustawy sprawi, iż właściciele małych sklepów będą zmuszeni zamykać swoje biznesy. „Od momentu wprowadzenia zakazu handlu ubyło 16 tys. Polskich małych sklepów, z czego połowa z tego powodu, że wprowadzono zakaz handlu w niedziele” – powiedział.

Ryszard Petru ujawnił, że on i jego współtowarzysze rozpoczynają zbiórkę podpisów pod projektem ustawy znoszącej zakaz handlu w niedzielę. Poinformował, że w tym celu potrzeba zebrać ich 100 tysięcy.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.