Connect with us

Polska

Piotr Apel o Polsce w UE: zasługujemy na więcej niż rolę samobijącego się chłopczyka

Dodano

dnia

Piotr Apel/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Piotr Apel/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Piotr Apel był gościem poranka „Siódma 9”, gdzie przekonywał, że większość problemów Unii Europejskiej bierze swój początek w duopolu francusko-niemieckim.

Zdaniem polityka, Polska zasługuje na „coś więcej niż rolę samobijącego się chłopczyka”. Jak podkreślał Piotr Apel, Kukiz’15 jest gotowe do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zapewniał, że ruch Pawła Kukiza ma plan „udemokratyzowania” struktur Unii Europejskiej.

– Duopol francusko-niemiecki jest przyczyną większości patologii w Unii Europejskiej. Polska jest dużym, silnym i dumnym krajem, który zasługuje na coś więcej niż rolę siedzącego w kącie samobijącego się chłopczyka

– mówił.

Apel: mamy plan na Unię Europejską

Apel podkreślał, że Kukiz’15 znalazł sojuszników, z którymi będzie w stanie realizować swoje cele w Parlamencie Europejskim.

– Mamy plan na Unię Europejską i sojuszników, z którymi jesteśmy w stanie go realizować. Unia Europejska znajduje się na zakręcie. Musi się zatrzymać i zastanowić, w którą stronę chce pójść. Mamy propozycje udemokratyzowania Unii Europejskiej

– zapowiedział Piotr Apel.

Apel o wprowadzeniu euro w Polsce

W poranku „Siódma 9” polityk Kukiz’15 podkreślał, że nie wyklucza wprowadzenia waluty euro w Polsce w przyszłości, ale zaznaczył, że mogłoby to nastąpić dopiero po tym, jak gruntownie się do tego przekonujemy ekonomicznie.

Piotr Apel przekonywał, że ruch Kukiz’15 celuje w dwucyfrowy wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Całą rozmowę można odsłuchać tutaj.

Źródło:
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.