Connect with us

Polska

Dymisje 4 wiceministrów w rządzie

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Jak podają reporterzy radia RMF FM, doszło do kolejnych dymisji w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się: Wiesław Jańczyk, Dariusz Rogowski, Justyna Skrzydło, Marzenna Drab.

Wiesław Jańczyk pełnił swoje obowiązki w rządzie od 2016 r. Był odpowiedzialny m.in. za podatki lokalne, sektorowe i od gier, kwestie akcyzy. Zarządzał również sprawami związanymi z rachunkowością i rewizją finansową. Pełnił także funkcję pełnomocnika rządu do spraw wspierania reform na Ukrainie.

„Bardzo dziękuję Panu Ministrowi za jego zaangażowanie i wsparcie, szczególnie w odniesieniu do kwestii ucywilizowania rynku hazardowego w naszym kraju. Przeprowadzona pod kierunkiem Pana Ministra nowelizacja ustawy hazardowej naprawiła wiele błędów, które były istotnym zagrożeniem zarówno dla bezpieczeństwa graczy, jak i rozwoju legalnego rynku” – oznajmiła minister finansów Teresa Czerwińska.

Z Ministerstwem Infrastruktury pożegnała się Justyna Skrzydło, odpowiedzialna za sprawy międzynarodowe. Ministerstwo Sportu opuścił natomiast Dariusz Rogowski, dotychczas odpowiedzialny za turystykę. Dymisję z powodów osobistych złożyła wiceminister resortu Edukacji Narodowej Marzenna Drab.

Odwołanie wiceministrów ze stanowisk to efekt polityki, której realizację zapowiedział 5 marca Mateusz Morawiecki. Podczas konferencji prasowej premier oświadczył, że zamierza przeprowadzić redukcję na stanowiskach wiceministerialnych. Dodał również, że zlikwiduje nagrody oraz dla ministrów i wiceministrów.

„Zaczynamy od siebie, od składu ministrów i wiceministrów. Mamy dzisiaj 126 osób na stanowiskach ministerialnych i wiceministerialnych, sekretarzy i podsekretarzy stanu i w ciągu paru miesięcy, 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zmniejszyć, zredukować o 20-25%, co najmniej o 20%. Znacząco zmniejszyć liczbę wiceministrów na pozycjach sekretarzy i podsekretarzy stanu” – mówił Morawiecki podczas konferencji.

Źródło:

Magister Stosunków Międzynarodowych. Konserwatysta oraz zwolennik wolnego rynku i demokracji bezpośredniej. Dyrektor biura poselskiego Pawła Szramki w Toruniu.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.