Connect with us

Polska

Na czym powinien skupić się rząd PiS? 44% badanych apeluje, by zająć się gospodarką

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Premiera

Serwis ciekaweliczby.pl przeprowadził badanie, w którym pytano Polaków o to, czym powinien zająć się rząd Prawa i Sprawiedliwości. 44% ankietowanych twierdzi, iż polskie władzy powinny bardziej skupić się na sferze gospodarczej.

44% Polaków uważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości powinien więcej uwagi poświęcić sprawom dotyczącym gospodarki i rozwoju Polski w przyszłości, 29% ankietowanych twierdzi, że powinien bardziej dbać o rozwój gospodarczy, ale nie zaniedbywał polityki historycznej, zaś 5% badanych jest zdania, iż polskie władze powinny największą uwagę skupić na polityce historycznej – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl przez ośrodek badania opinii Ariadna.

W badaniu uwzględniono również podział sympatie dla partii politycznych. Wśród 44% badanych, którzy chcą, by rząd skupił się przede wszystkim na gospodarce znalazło się aż 69% zwolenników Platformy Obywatelskiej. W przypadku drugiej opcji, dotyczącej przywiązywania większej wagi do gospodarki przy jednoczesnym nie zaniedbywaniu polityki historycznej, największym entuzjazm wyrażają sympatycy PiS. Popiera ją 49% uczestników badania, którzy określają się jako zwolennicy tego ugrupowania.

Więcej informacji na ten temat znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Badanie przeprowadzone dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska N=1054 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 9 – 12 marca 2018. Metoda: CAWI.

 

Źródło:
ciekaweliczby.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.