Connect with us

Polska

Schetyna zapowiada szeroki front przeciwko PiS: Rozszerzymy Koalicję Obywatelską o inne podmioty

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Grzegorz Schetyna był gościem Doroty Gawryluk na antenie Polsat News, gdzie zapowiedział poszerzenie frontu Koalicji Obywatelskiej o kolejne podmioty. W tej chwili inicjatywę firmuje Platforma Obywatelska i .Nowoczesna pod wodzą Katarzyny Lubnauer. Jak zapewnił lider PO, w najbliższych dniach zostaną podpisane koalicje w kolejnych miastach.

W rozmowie Grzegorz Schetyna komentował również kwestię powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki i jego ewentualnego startu w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Odniósł się także do sytuacji w Krakowie, gdzie urzędujący prezydent miasta, Jacek Majchrowski nie zdecydował się na współpracę w formule proponowanej przez Koalicję Obywatelską.

 

Schetyna: W najbliższych dniach rozszerzymy Koalicję Obywatelską

– Koalicję Obywatelską rozszerzymy o inne podmioty. Myślę, że w ciągu tygodnia, 10 dni przedstawimy nowe projekty, podpiszemy koalicje w nowych miastach, zaprezentujemy nowych kandydatów na prezydentów. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach dołączą także inne partie polityczne i ugrupowania

– mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Dorotą Gawryluk w Polsat News.

 

Schetyna: Rozmowy trwają

– Rozmowy wciąż trwają. Proces jeszcze się nie zakończył, ale wszystko na to wskazuje, że prezydent Majchrowski czy też jego współpracownicy nie chcą iść w szerokiej formule obywatelsko-samorządowo-politycznej

– mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Dorotą Gawryluk w Polsat News.

Źródło:
polsat.pl
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.