Connect with us

Polska

Schetyna zapowiada walkę o 100 miliardów złotych z budżetu unijnego

Dodano

dnia

Fot. Twitter/PO

Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski wzięli udział w konferencji prasowej po spotkaniu z dyrektorami szpitali. Lider PO zapewnił, że członkowie tej partii stoczą walkę o dodatkowe 100 miliardów złotych z unijnego budżetu.

„Rozmawialiśmy z dyrektorami szpitali o sytuacji w służbie zdrowia, jej potrzebach oraz naszym programie “Europejska Ochrona Zdrowia”, na który chcemy pozyskać środki unijne” – mówił Grzegorz Schetyna.

„Nieudolne skutki negocjacji bądź wręcz ich braku przez rząd PiS to 100 miliardów mniej w przyszłym unijnym budżecie dla Polski. Celem Koalicji Europejskiej jest pozyskanie 100 miliardów w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-27 złotych, które przeznaczymy m.in. na poprawę sytuacji w ochronie zdrowia” – oświadczył lider PO. „Potrzebne jest zbudowanie mapy, diagnozy i potwierdzenie tego, o czym mówiliśmy w ostatnich dniach, czyli najważniejszych punktów, które wymagają totalnego wsparcia ze strony finansów publicznych, europejskich. Mówimy o najważniejszym zagrożeniu, o walce z rakiem” – dodał.

„Cięcia, które obserwujemy, w unijnym budżecie dla Polski, czyli 100 miliardów zł mniej, spowodowane nieudolną polityką rządu PiS, będą mieć bardzo konkretne, negatywne przełożenia na wszystkie sfery życia Polaków” – powiedział Rafał Trzaskowski. „Nowa polityka regionalna rządu PiS ma polegać na zabieraniu środków unijnych dużym miastom. To ma być kara, gdyż PiS-owi nie podoba się jak Polacy głosują i kogo popierają w średnich i dużych miastach” – dodał prezydent Warszawy.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.