Connect with us

Polska

Aleksander Kwaśniewski: PiS to najbogatsza partia w Polsce

Dodano

dnia

Aleksander Kwaśniewski/fot. Aleksander Kwaśniewski/Facebook
Aleksander Kwaśniewski/fot. Aleksander Kwaśniewski/Facebook

Aleksander Kwaśniewski był gościem Konrada Piaseckiego w programie TVN24 pt. „Rozmowa Piaseckiego”. Podczas rozmowy były prezydent komentował m.in. obecność PiS na polskiej scenie politycznej. Stwierdził m.in., że jest to najbogatsza partia w Polsce.

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że dziś „zderzenie z PiS-em” jest niezwykle trudne. Były prezydent przyznaje, że partia, której liderem jest Jarosław Kaczyński ma „bardzo skonsolidowany elektorat”. Kwaśniewski docenia również dobrze zorganizowane struktury partii, a także stabilność finansową. Polityk uważa bowiem, że PiS jest dziś najbogatszą partią w Polsce.

„To najbogatsza, najsilniejsza partia w Polsce. Taką przewagę ostatnio w historii miał tylko PZPR” – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

„Uważam, że bardzo dobry wynik będzie Koalicję cementować, wynik dobry czy remisowy będzie dawał szanse na przetrwanie, choć będzie już wywoływał dyskusję. Wszystko poniżej remisu będzie oczywiście tworzyło wewnętrzne napięcia” – dodał były prezydent oceniając szanse Koalicji Europejskiej w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kwaśniewski odniósł się również do partii Wiosna Roberta Biedronia. „Z jednej strony byłoby dobrze, gdyby elektorat Biedronia zagłosował wspólnie, czyli wtedy zwycięstwo nad PiS-em byłoby dużo bardziej realne, a z drugiej strony rozumiem Biedronia. Jeżeli on ma podjąć próbę, jeżeli chce stworzyć swój ruch, wykazać się odrębnością, to kiedy jak nie teraz?” – zauważył.

Czytaj także: Cezary Gmyz uspokaja ws. ustawy 447. „Przeczytałem tekst źródłowy”

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.