Connect with us

Polska

Schetyna zaprasza Petru do PO: „Ryszard, ważne, żebyś był w polityce”

Dodano

dnia

Ryszard Petru/ fot. SejmLog
Ryszard Petru/ fot. SejmLog

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej był gościem Konrada Piaseckiego w porannym programie „Radia ZET”. Tematem rozmowy był m.in. „Marsz Wolności” oraz odejście posłów z .Nowoczesnej. Grzegorz Schetyna podkreślał, że znalazłby miejsce w swoim ugrupowaniu Ryszardowi Petru.

„To był taki pierwszy klasyczny, partyjny marsz, organizowany przez partie polityczne: naszą, Nowoczesną. Zapraszaliśmy także KOD, ale to był inny marsz niż te poprzednie. My nie zakładaliśmy też takiej pełnej mobilizacji, jeśli chodzi o przywożenie, organizowanie ludzi Platformy. Nie robiliśmy tego przy pełnej mobilizacji. Ważne było, żeby być, żeby dać świadectwo, żeby pokazać, że przygotowujemy się i rozpędzamy tę machinę przed wyborami samorządowymi. To wystarczy” – mówił przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.

„Nie ma atmosfery rewolucyjnej czy jeszcze nie ma atmosfery wyborczej. To nie jest czas na demonstracje, dlatego uważam, że ten marsz na 50 tysięcy daje mi satysfakcję”” – podkreślał.

 

Schetyna zaprasza Petru do PO

„Uważam, że to środowiskowo to był bardzo duży projekt. Jeżeli chce pisać nowy projekt polityczny i widzi siebie w nim, to mam nadzieję, że mu się uda, bo uważam, że wiele zrobił dla polskiej polityki i dla Nowoczesnej. Nie rozumiem tylko tego wyjścia i tych gestów” – mówił o Ryszardzie Petru Grzegorz Schetyna. 

„Nie chcę, żeby on kończył swoją przygodę z polityką. Nie chcę, żeby się odwrócił od polityki i będę zawsze trzymał za niego kciuki, ale wierzę, że będzie wiedział, że trzeba ciągle budować i wzmacniać opozycję” – dodawał.

Na pytanie dziennikarza o ewentualną propozycją przejścia Ryszarda Petru do Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna odpowiedział: „Mówiłem mu wielokrotnie. Ryszard, ważne, żebyś był w polityce i żeby energia, która masz i którą chcesz zainwestować w polityczny projekt, nie poszła na marne”.

Źródło:
Radio ZET

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.