Connect with us

Polska

Petru zabrał głos ws. długu Nowoczesnej. „Jak chcą, niech spłacają”

Dodano

dnia

Ryszard Petru fot. Kancelaria Sejmu - Krysztof Białoskórski

Ryszard Petru, były lider oraz poseł Nowoczesnej, był gościem programu „Polityczne Graffiti” w Polsat News. Podczas rozmowy odniósł się m.in. do długu, który posiada jego była już partia.

„Był słynny błąd przelewu. Uważam, że PKW niesprawiedliwie potraktowała Nowoczesną. Nie mniej jednak dziwię się tez, że tego aspektu nikt nie brał w Nowoczesnej pod uwagę. Rzeczywiście Nowoczesna będzie musiała teraz ten dług dług spłacić sama, beze mnie. Ci, co zostali. Przez ostatnie pół roku to ja już nie mam dostępu do informacji. Mało miałem, teraz w ogóle” – powiedział były lider .N.

„Z tego co wiem, była próba kolejnej restrukturyzacji długu, czyli przeniesienia spłat na inne okresy, ale nie wiem, jak to wygląda, nie widziałem tego. Zamykam ten temat. Jak chcą, to niech spłacają” – stwierdził.

Dług, który ciąży na partii Nowoczesna komentował wczoraj lider Kukiz’15, Paweł Kukiz. „Petru, z którego tak często ludzie sobie kpią, jest geniuszem i tego nie doceniacie. Nowoczesna jest zadłużona po uszy. On po prostu odpiął znaczek, wyszedł z partii, która ma potężne długi, a długi będzie spłacać Lubnauer” – powiedział Paweł Kukiz podczas poniedziałkowej rozmowy w RMF FM.

Petru odchodzi z Nowoczesnej

„Czynię to ze smutkiem i żalem, to są bardzo ważne dla mnie trzy lata, ale nasi wyborcy oczekują ode mnie i od nas wyrazistości, jednoznaczności i szczerości a tego nie ma” – powiedział Petru.

„Nie mogę brać odpowiedzialności za partię, na którą nie mam wpływu. Nie mogę odpowiadać za brak propozycji programowych, kiedy moje propozycje nie są wysłuchiwane” – dodał.

Petru swoją decyzję ogłosił podczas konferencji prasowej, w trakcie której wyjął partyjną wpinkę z klapy swojej marynarki.

Petru to kolejny poseł, który opuszcza Nowoczesną w ostatnich dniach. Wcześniej zrobiły to Joanna Scheuring-Wielgus (KLIK) oraz Joanna Schmidt (KLIK).

Petru jest założycielem Nowoczesnej. Powołał ją do życia w 2015 roku przed wyborami parlamentarnymi, które odbyły się w tym samym roku. Wprowadził do Sejmu 28 posłów.

5 listopada 2017 podczas konwencji Nowoczesnej utracił przywództwo w tym ugrupowaniu. W głosowaniu otrzymał 140 głosów, przegrał z Katarzyną Lubnauer, którą poparło 149 delegatów. W styczniu 2018 ogłosił powstanie stowarzyszenia „Plan Petru”, mające według niego być ponadpartyjną kontrofertą dla propozycji premiera Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie zapowiedział pozostanie w Nowoczesnej.

Czytaj także: Schetyna zaprasza Petru do PO: „Ryszard, ważne, żebyś był w polityce”

Źródło:
Polsat News, RMF FM, SejmLog

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.