Connect with us

Polska

Bronisław Komorowski: „Mamy tu do czynienia z zerem intelektualnym”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Bronisław Komorowski/fot. oficjalny profil polityka na Facebook
Bronisław Komorowski/fot. oficjalny profil polityka na Facebook

Były prezydent był gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i”, gdzie komentował bieżące wydarzenia sceny politycznej. W dobitny sposób skomentował sytuację wokół protestu opiekunów osób niepełnosprawnych. Bronisław Komorowski odniósł się także do dzisiejszych informacji na temat negocjacji rządu z Komisją Europejską.

„Niewpuszczanie dziennikarzy, niewpuszczenie pani Wandy Traczyk-Stawskiej, która chciała się spotkać z matkami strajkującymi w Sejmie, niewpuszczanie gości różnych, karanie posłów karami finansowymi, zabieranie im głosu, wykluczanie z obrad, to wszystko jest efekt obsadzenia w znacznej mierze Prezydium Sejmu przez ludzi miernych, ale wiernych” – diagnozował Bronisław Komorowski.

„Czasami mam wrażenie, że mamy tu do czynienia z zerem intelektualnym, które nadrabia brutalnością zachowań wobec parlamentarzystów, a oni się na to godzą” – mówił były prezydent.

Komorowski: Kaczyński pozbawia resztek godności

„W zasadzie nie ma żadnego powodu, żeby jakoś okazywać szczególną sympatię dla obecnego kształtu parlamentu w wymiarze politycznym, personalnym, ale patrzę na te zjawiska jako na fragment szerszego problemu i szerszego zagrożenia. Sposób, w jaki Jarosław Kaczyński traktuje parlament i parlamentarzystów, jest w zasadzie czymś, co pozbawia ich już resztek godności” – krytykował były prezydent.

Jak podkreślił, Jarosław Kaczyński „sprowadza ich do kukiełek wykonujących polecenia prezesa, bezmyślnych, bezrefleksyjnych, które najpierw klaszczą, kiedy premier Szydło mówi o nagrodach dla ministrów, podzielają jej pogląd, a potem już nie klaszczą, ale głosują tak jak od nich premier zażądał w sprawie własnych pensji”.

Komorowski o negocjacjach rządu z KE

„Mam nadzieję, że artykuł 7 nie będzie wdrożony. Chcę, aby rząd polski wycofał się ze swoich błędnych, szkodzących Polsce zmian w systemie prawodawstwa i wymiaru sprawiedliwości. Myślę, że tego chce ogromna większość Polaków wrażliwych na kwestie demokracji, relacji z Unią Europejską” – mówił w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

„Dwa tygodnie temu mówiłem, że mam wrażenie, a nawet nadzieję, że politycy Komisji Europejskiej świadomie prowadzą negocjacje tak, aby zachęcać, mówiąc delikatnym językiem, lub wymusić na rządzie polskim daleko idące odstępstwa od wprowadzanych zmian w zakresie prawodawstwa. Te zmiany były w znacznej mierze kosmetycznej natury, pozbawione większego znaczenia, czego dawali wyraz politycy obozu rządzącego w Polsce” – zaznaczył były prezydent.

„Myślę, że duże doświadczenie polityków jak Timmermans dzisiaj owocuje, bo rząd polski wycofał się z podobno wspaniałych reform systemu prawodawstwa w Polsce. Wycofuje się już w paru ruchach i będzie musiał to kontynuować, ale to będzie z korzyścią dla Polski, wymiaru sprawiedliwości, demokracji w Polsce” – przekonywał Bronisław Komorowski.

Źródło:
TVN24

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.