Connect with us

Polska

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Dodano

dnia

Jan Krzysztof Ardanowski/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Jan Krzysztof Ardanowski/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który złożyli przedstawiciele Koalicji Europejskiej, udział wzięło 423 posłów. „Za” głosowało 170, zaś „przeciw” było 233 z nich. Od głosu wstrzymało się 20 posłów.

Wczoraj w Sejmie odbyła się debata poprzedzająca wczorajsze głosowanie. Opozycja zarzucała szefowi resortu rolnictwa nieudolność w podejmowanych działaniach. Winiła go też za strajki rolników, które trwają od kilku tygodni. Politycy PiS twierdzą z kolei, iż wniosek o odwołanie Ardanowskiego ma wybitnie polityczny charakter i związany jest ze zbliżającymi się wyborami. Przedstawiciele partii rządzącej uważają bowiem, że Ardanowski dobrze wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków.

„Minister Ardanowski doprowadził do tego, że ASF został po raz pierwszy ograniczony. To jest wielkim sukcesem ministra i zespołu Ministerstwa Rolnictwa. Jesteśmy na dobrej drodze, by ta epidemia była w mniejszym stopniu odczuwalna” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj także: Morawiecki: jeśli liberałowie z KE przypomnieli sobie o polskiej wsi, to znaczy, że idą wybory

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.