Connect with us

Polska

Sławomir Broniarz: Strajk nauczycieli zawieszony do września

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Platforma Obywatelska RP

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk od soboty 27 kwietnia. Taką informację podał prezes ZNP Sławomir Broniarz. Podkreślił, że ZNP nie podpisze porozumienia, które rząd zawarł z oświatową „Solidarnością”.

„W porozumieniu z uczniami, w porozumieniu z rodzicami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki, ale powtarzam: zawieszamy, ale nie kończymy tego protestu” – oznajmił Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej.

„Strajk mógłby trwać, dlatego, że wszyscy nauczyciele są do tego gotowi” – dodał.

Strajk zostanie zawieszony od godzinnych porannych 27 kwietnia i ten stan utrzyma się do września. Prezes ZNP zaapelował do premiera rządu o przedstawienie konkretnych rozwiązań w sprawie „ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli i wielu set tysięcy rodziców i uczniów”. Sławomir Broniarz zadeklarował też, że ZNP nie podpisze porozumienia takiego, jakie zawarła oświatowa Solidarność.

„Mogę oświadczyć, ze dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z „Solidarnością” – powiedział prezes ZNP.

Strajk nauczycieli

W czwartek zebrało się prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego, gdzie podjęto decyzję o zawieszeniu strajku. Ogólnopolski strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia i trwał 18 dni. W tym czasie odbyły się egzaminy gimnazjalne oraz ósmoklasisty.

Źródło:
300polityka.pl, TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.