Connect with us

Polska

Anna Zalewska zostaje na stanowisku szefa MEN

Dodano

dnia

Anna Zalewska/Fot. Kancelaria Sejmu RP/Domena publiczna/Flickr
Anna Zalewska/Fot. Kancelaria Sejmu RP/Domena publiczna/Flickr

Anna Zalewska zostaje na stanowisku ministra edukacji narodowej. Sejm odrzucił bowiem wniosek o wotum nieufności, który złożyła opozycja.

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji narodowej, Anny Zalewskiej. W głosowaniu udział wzięło 410 posłów. Za odwołaniem minister głosowało 180 posłów (większość z klubu PO-KO). Przeciwko było 228, wstrzymało się 2.

Co ciekawe, za odwołaniem Anny Zalewskiej głosował jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości, czyli partii, z której wywodzi się szefowa MEN. Wspomniany parlamentarzysta to Krzysztof Michałkiewicz. Nie wiadomo jednak, dlaczego poparł on odwołanie obecnej minister. Być może była to po prostu pomyłka.

Głos ws. pracy, którą wykonuje Anna Zalewska zabrał obecny podczas głosowania premier Mateusz Morawiecki. Przyznał on, że szefowa MEN dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Podkreślił, że Zalewska „wdrożyła system informacji oświatowej” zmniejszający biurokrację i wprowadziła wiele projektów w zakresie wielopasmowego internetu w szkołach.

„To jest zasługa pani minister” – powiedział premier.

„Czy wszystko udało się naprawić? Oczywiście, że nie. Dlatego zaproponowaliśmy, z szacunku dla nauczycieli, ale też z szacunku dla uczniów okrągły stół, na którego obrady przyjęliście państwo z PO zaproszenie, sami zaproponowaliście, mam tu pismo kierowane do mnie przez pana przewodniczącego (klubu, Sławomira Neumanna – przyp. red.), że weźmiecie w okrągłym stole udział. Zgodnie z naszą obietnicą będziemy jutro (26 kwietnia – przyp. red.) na was oczekiwać” – dodał szef rządu.

Źródło:
Polskie Radio, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.