Connect with us

Polska

Sondaż Kantar: Praca Mateusza Morawieckiego oceniana lepiej niż Szydło

SejmLog

Dodano

dnia

Morawiecki Gliński PiS Prawo i Sprawiedliwość media

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez ośrodek badania opinii Kantar Public wynika, iż praca Mateusza Morawieckiego jest oceniana lepiej niż  działania podejmowane przez jego poprzedniczkę, Beatę Szydło.

Pracę premiera Mateusza Morawieckiego pozytywnie ocenia 46% ankietowanych, negatywnie – 32%. 22% badanych twierdzi, że nie potrafi dokonać oceny gabinetu byłego ministra finansów i rozwoju. Z badania wynika, iż w początkowym okresie rząd Mateusza Morawieckiego Polacy oceniają lepiej, niż w analogicznym momencie, ministrów Beaty Szydło.

DOBRY MORAWIECKI

Najwięcej pozytywnych ocen premier Morawiecki otrzymał od zwolenników Prawa i Sprawiedliwości – 88% oraz osób, które swoje poglądy określają jako prawicowe – 74%. Zadowolone z pracy Morawieckiego są głównie osoby starsze (51% badanych w wieku 60 lat i więcej).

ZŁY MORAWIECKI

Pracę rządu najlepiej oceniają sympatycy PiS (92% pozytywnych ocen) oraz osoby o prawicowych poglądach (77%). Złe zdanie na temat działalności gabinetu Mateusza Morawieckiego mają za to zwolennicy Platformy Obywatelskiej (73% negatywnych ocen) oraz Nowoczesnej (70%), a także ankietowani o lewicowych i centrolewicowych poglądach (67%).

 

Źródło:
Onet.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.