Connect with us

Polska

Czarzasty o Żołnierzach Wyklętych: „Było masę morderców, bandytów, świń, złodziei, gwałcicieli” [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Adrian Grycuk

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na antenie TVP komentował Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Polityk w ostrych słowach wypowiedział się na temat żołnierzy podziemia niepodległościowego.

„My, jako SLD, uważamy, że jeżeli chodzi o Żołnierzy Wyklętych to byli wśród nich ludzie, którzy walczyli o swoje idee i swoje wartości i tutaj kłaniamy się przed nimi. Uważamy jednak, że masę było morderców, bandytów, świń, złodziei, gwałcicieli i takie stwierdzenie się nie podoba” – oświadczył Czarzasty.

„Ja się nie pokłonię przed Brygadą Świętokrzyską, która współpracowała z gestapo. Mi to nie odpowiada od początku do końca i powiem szczerze, że jestem zażenowany tym, że premier polskiego rządu kładzie kwiaty na takich grobach” – dodał.

„Ja się nie pokłonię przed Szarym, który 24 kwietnia 1945 roku zabił pięciu Żydów, 27 maja 1945 Żbik zabił dzieci i Żydów” – kontynuował.

Prawda na temat Wyklętych jest taka, że byli wśród nich i uczciwi i bandyci i mordercy i gwałciciele i ludzie walczący o swoje ideały” – dodał.

Do jego słów odniósł się senator Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Żaryn, który nazwał wypowiedź Czarzastego „komunistycznymi pomówieniami”.

 

Źródło:
TVP

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.