Connect with us

Polska

Kukiz’15 złożył projekt przywracający możliwość odliczania ulgi rehabilitacyjnej

Damian Wasilewski

Dodano

dnia

Klub Kukiz’15 złożył w Sejmie RP projekt ustawy przywracający możliwość odliczania ulgi rehabilitacyjnej.

Projekt został przygotowany wspólnie z organizacjami rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Posłowie klubu Kukiz’15 przekonują, iż dzięki tej propozycji osoby niepełnosprawne będą dysponować większymi środkami, które mogą przeznaczać na swoje leczenie.

Konieczność przywrócenia możliwości odliczania ulgi rehabilitacyjnej uzasadniła Agnieszka Ścigaj – Poseł na Sejm RP: „Interpretacja przepisów podatkowych przez Ministerstwo Finansów sprawia, że 285 tys. osób niepełnosprawnych na rentach socjalnych, osoby będące niepełnosprawne od urodzenia i ich opiekunowie tracą możliwość odpisów rehabilitacyjnych na sprzęt, na leki, na leczenie. Ministerstwo Finansów karze zaliczać zasiłek pielęgnacyjny 153 zł do przychodu! Dlatego złożyliśmy projekt, który ma na celu niewliczanie do dochodu świadczeń rodzinnych, w tym m. in. zasiłku pielęgnacyjnego oraz rodzinnego a także dodatków do zasiłku rodzinnego i świadczeń opiekuńczych. Apelujemy od rządu, by rząd przyjął ten bardzo ważny projekt!„.

Z całokształtem projektu ustawy można zapoznać się tu: http://bit.ly/2FfbYT6

 

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.