Connect with us

Polska

Śpiewak wygrywa w sądzie: Generał pozwał mnie za ujawnienie jego roli w przejmowaniu kamienic

Dodano

dnia

Jan Śpiewak/fot. profil polityka na Facebook
Jan Śpiewak/fot. profil polityka na Facebook

Kandydat na prezydenta Warszawy, Jan Śpiewak poinformował na profilu społecznościowym, że wygrał w sądzie pierwszej instancji z generałem Marianem Robełkiem. Jak czytamy, przedmiotem sprawy było „ujawnienie roli w przejmowaniu kamienic w centrum Warszawy”.

Jak pisał Jan Śpiewak: „Generał był jednym z pionierów dzikiej reprywatyzacji. Współpracuje z głównymi rekinami tego biznesu. On i jego wspólnicy przejęli kilkadziesiąt nieruchomości w Warszawie. W delikatnie mówiąc bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Zgłosiliśmy już pół roku temu sprawę do prokuratury. Do tej pory pozostaje bezkarny”.

 

Jan Śpiewak i Marian Robełek

„Robełek należy do elity postkomunistycznej nomenklatury, która przeszła z wojska do „biznesu”. „Generał Robełek miał ciekawą przeszłość biznesową. Jego nazwisko przewija się w spółkach związanych z PRL-owską nomenklaturą. Wśród nich jest spółka Megagaz, która miała budować trzecią nitkę rurociągu „Przyjaźń”. Wiceprezesem rady nadzorczej spółki był jeden z liderów koalicji SLD-UP Andrzej Celiński. Jak pisał „Wprost” w 2004 r.: „w spółce Megagaz aż się roi od byłych funkcjonariuszy SB, UOP-u i emerytowanych wysokich oficerów Wojska Polskiego”. Prezes Megagazu, również o cer Ludowego Wojska Polskiego, wedle prokuratury popełnił samobójstwo, strzelając sobie sztucerem w głowę”

– pisał Śpiewak w książce „Ukradzione Miasto”.

 

Śpiewak kandydatem na prezydenta Warszawy

Jan Śpiewak wystartował jako kandydat na prezydenta miasta stołecznego Warszawy z poparciem partii Razem, Inicjatywy Polskiej oraz Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Jan Śpiewak to aktywista, który nagłaśniał sprawę nieprawidłowości wokół reprywatyzacji warszawskich.

Źródło:
Jan Śpiewak/Facebook
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.