Connect with us

Europa i Świat

Spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem odbędzie się w stolicy Wietnamu Hanoi

Dodano

dnia

Fot.Dan Scavino Jr./Wikimedia

Przywódca USA i Korei Północnej spotkają się w Hanoi. Szczyt jest zaplanowany na 27 i 28 lutego. Informacja została opublikowana przez Donalda Trumpa w piątek na Twitterze.

Moi przedstawiciele właśnie wrócili z Korei Północnej, gdzie odbyli bardzo produktywne rozmowy. Uzgodniono termin i miejsce drugiego szczytu z Kim Dzon Unem. Będzie on miał miejsce w Hanoi w dniach 27 i 28 lutego – napisał Donald Trump na swoim Twitterze.

 

O planowanym spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych i przywódcy Korei Północnej Donald Trump zaakcentował w swoim dorocznym orędziu do swojego kraju, które wygłosił kilka dni temu.

Informacja obecnego prezydenta USA pojawiła się wkrótce po tym, gdy Departament Stanu wydał oświadczenie dotyczące trzydniowego pobytu w stolicy Korei Północnej reprezentanta USA ds. Korei Północnej Stephena Bieguna, który spotkał się z bliskim współpracownikiem Kim Dzong Una- Kim Hyok Czolem oraz rozmawiał z nim na temat przygotowań do spotkania obu przywódców.

– Stephen Biegun od środy do piątku przebywał w Pjongjangu i omawiał postępy w kwestiach, uzgodnionych podczas szczytu prezydenta Trumpa z przewodniczącym Kimem w Singapurze, czyli zobowiązanie do całkowitej denuklearyzacji, polepszenia stosunków USA z KRLD oraz budowaniem trwałego pokoju na Półwyspie Koreańskim – brzmi komunikat Departamentu Stanu.

Historyczne spotkanie

Pierwszy w historii szczyt głównych przedstawicieli Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych odbył się 12 czerwca 2018 roku w Singapurze. Obie strony wyraziły gotowość do prowadzenia dalszych działań w kwestii denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, jednak nie przedstawiono żadnych szczegółowych wytycznych w tym zakresie.

Źródło:
BBC.com, Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.