Connect with us

Europa i Świat

Tysiące Niemców wyszło na ulicę. Protestują przeciwko dyrektywie „ACTA 2”

SejmLog

Dodano

dnia

23 lutego na ulicach Kolonii odbyła się demonstracja przeciwko dyrektywie o jednolitym rynku cyfrowym, która jest o krok od wprowadzenia przez Unię Europejską. W marcu lub kwietniu odbędzie się ostateczne głosowanie w tej sprawie.

23 lutego ponad 3 tysiące Niemców wyszło na ulice w sprzeciwie wobec dyrektywy zwanej potocznie „ACTA 2”. Zakłada ona m.in. filtrowanie treści w internecie przez platformy internetowe, które teraz będą odpowiedzialne za wszystko to, co publikują na nich użytkownicy. I choć w dyrektywie ani słowem nie wspomniano o filtrach, to będą one logiczną konsekwencją nowego prawa. Platformy internetowe, takie jak Facebook czy YouTube, nie będą w stanie w inny sposób zapobiegać łamaniu praw autorskich, niż nie konstruując filtrów, które będą „skanować” wszystkie udostępniane przez użytkowników treści. Przeciwnicy dyrektywy twierdzą, że „ACTA 2” doprowadzi do prewencyjnej cenzury oraz gigantycznego chaosu w przestrzeni internetowej.

Plany wprowadzenia nowego prawa wywołały oburzenie u Niemców. Część społeczeństwa stanowczo sprzeciwia się „ACTA 2” i już drugi raz wychodzi na ulicę. Poprzednia demonstracja miała miejsce kilka dni temu. Odbyła się, podobnie jak teraz w Kolonii.

Tym razem na ulice niemieckiego miasta wyszło ponad 3 tysiące osób. Część z nich miała ze sobą transparenty z napisem „Jesteśmy botami”. Była to odpowiedź na zarzuty największego propagatora „ACTA 2”, niemieckiego europosła Axela Vossa, który stwierdził, że przeciwko dyrektywie protestują internetowe boty.

O poprzedniej demonstracji mogą państwo przeczytać m.in. W TYM MIEJSCU.

Kolejny protest przeciwko „ACTA 2” odbędzie się 2 marca w Berlinie. 23 marca mają z kolei odbyć się demonstracje na terenie całej Europy. Ostateczne głosowanie ws. dyrektywy zaplanowane jest z kolei na końcówkę marca lub początek kwietnia. Tajemnicą poliszynela jest bowiem fakt, iż niektórzy europarlamentarzyści chcą wprowadzić kontrowersyjne prawo jeszcze przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Więcej naszych tekstów na temat ACTA 2 znajdą państwo pod niniejszym artykułem. Opisujemy tam m.in. konsekwencje wprowadzenia dyrektywy.

Źródło:

Twitter, inf. własna

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.