Connect with us

Europa

Morawiecki: Relacje polsko-izraelskie idą w kierunku stabilizacji

Dodano

dnia

Mateusz Morawiecki/Konferencja Dostępność Plus/fot. Krystian Maj/KPRM
Mateusz Morawiecki/Konferencja Dostępność Plus/fot. Krystian Maj/KPRM

Premier Polski Mateusz Morawiecki porozmawiał z dziennikarzami w Szarm El-Szejk m.in. na temat relacji polsko-izraelskich oraz współpracy Grupy Wyszehradzkiej. Szef rządu jest obecny na szczycie krajów Unii Europejskiej i Ligi Państw Arabskich w Egipcie.

Pierwszy w historii szczyt krajów Unii Europejskiej i Ligi Państw Arabskich odbywa się w Szarm El-Szejk nad Morzem Czerwonym. Jego celem jest zacieśnienie więzi europejsko-arabskich. Kwestie, jakie będą poruszane, dotyczą: bezpieczeństwa, handlu, inwestycji oraz migracji.

Morawiecki o Grupie Wyszehradzkiej

Premier polskiego rządu poinformował, że przed szczytem odbył kilka spotkań dwustronnych, w tym między innymi z premierem Słowacji Peterem Pellegrinim i premierem Republiki Czeskiej Andrejem Babiszem.

– Cieszę się, że ta sytuacja, jeśli chodzi o relacje polsko-izraelskie idzie w kierunku pewnej stabilizacji. Premierzy powiedzieli mi, że bardzo dobrze rozumieją naszą sytuację, nasze położenie

– mówił premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki podkreślił, że „Grupa Wyszehradzka działa razem, jest bardzo solidarna”. Podziękował członkom grupy V4 za solidarność i wyraził zadowolenie, że Grupa Wyszehradzka działa w tak spójny sposób.

– Te rozmowy potwierdzają, że jesteśmy na jednej długości fali i mogę wyrazić ogromną radość z tego powodu, że V4 działa w tak spójny, solidarny sposób

– dodał premier.

Morawiecki: rząd jest w stanie wywalczyć dobry budżet w UE

Szef rządu oświadczył, że rozmowy z premierami państw V4 dotyczyły także negocjacji w sprawie perspektywy budżetu Unii Europejskiej. Zaznaczył, że cała Grupa Wyszehradzka ma jednolite i podobne podejście, dlatego uważa, że rząd będzie w stanie wywalczyć „bardzo dobry budżet dla Polski”.

Źródło:
TVP Info
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.