Connect with us

Europa

13 tys. ukraińskich ofiar w wojnie z Rosją

Dodano

dnia

Ukraina/Kijów/Fot. Juan Antonio Segal/CC BY 2.0/Flickr
Ukraina/Kijów/Fot. Juan Antonio Segal/CC BY 2.0/Flickr

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow poinformował w piątek w Kijowie, że w wyniku konfliktu zbrojnego z Federacją Rosyjską, trwającego od 2014 roku, zginęło 13 tysięcy Ukraińców.

Podczas wystąpienia na Ukraińskim Forum Rodziny Ołeksandr Turczynow poinformował, że 13 tysięcy Ukraińców straciło życie w efekcie walk z Rosją. Około trzech tysięcy to wojskowi. Sekretarz RBNiO zwrócił uwagę, że Ukraina ma problem z kryzysem demograficznym. Według statystyk w 2018 roku urodziło się o 7 proc. mniej dzieci niż rok wcześniej. Przy 335 tys. urodzeń, zmarło 587 tys. osób. Kolejnym istotnym czynnikiem demograficznym jest imigracja, która w dużej mierze dotyczy obywateli w wieku produkcyjnym.

Według Państwowej Służby Statystyki Ukrainy 1 stycznia 2019 roku liczba ludności w tym kraju wynosiła ponad 42,1 mln.

Źródło:
TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.