Connect with us

Polska

W środę Polska podpisze umowę na zakup wyrzutni rakietowych systemu HIMARS

Dodano

dnia

Fot. YouTube/MON

Mariusz Błaszczak poinformował, że w środę 13 lutego Polska podpisze umowę na zakup wyrzutni rakietowych systemu HIMARS.

– Mamy to! W środę podpiszemy umowę z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu HIMARS, a więc broni, która w znaczny sposób zwiększy zdolności bojowe Wojska Polskiego. To będzie 20 wyrzutni razem z amunicją. To nowoczesny sprzęt, który daje gwarancję skuteczności na polu walki – powiedział Mariusz Błaszczak podczas wizyty w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Szefowi MON towarzyszył premier Mateusz Morawiecki. Przedstawiciele rządu wspólnie poinformowali o jednym z największych kontraktów modernizacyjnych dla Wojska Polskiego, który dotyczy wzmocnienia wojsk rakietowych i artylerii. Wojsko Polskie pozyska na swoje wyposażenie pierwszy dywizjonowy moduł ogniowy wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych systemu HIMARS.

– Dziś przedstawiamy szczegóły  dotyczące dywizjonu systemu HIMARS. Na dobrej drodze jest także przetarg związany z zakupiem śmigłowców dla Marynarki Wojennej. Chciałbym przypomnieć, że w ubiegłym roku Wojsko Polskie podpisało umowę w sprawie kupienia systemu Patriot, ale także w sprawie moździerzy, dronów pistoletów Vis-100, a więc produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego czy też ciężarówek Jelcz – mówił szef resortu obrony.

– Zależy nam tym, aby Wojsko Polskie było wyposażone w nowoczesny sprzęt i zależy nam na tym również, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze. Stąd prowadzimy kampanię Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było silniej osadzone w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego, stąd nasze rozmowy z sojusznikami, stąd obecność wojsk sojuszniczych w Polsce – dodał.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.