Connect with us

Polska

Krytyka pod adresem „Wiadomości TVP”. Jarosław Olechowski zabrał głos

Dodano

dnia

Krytyka pod adresem „Wiadomości TVP” za emisję materiału o tzw. „mowie nienawiści” w dniu śmierci Pawła Adamowicza. Reportaż wywołał tak duże kontrowersje, że głos w całej sprawie zabrał Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Materiał, który w poniedziałek został wyemitowany na antenie „Wiadomości TVP” wywołał spore kontrowersje. Dotyczył on tzw. „mowy nienawiści”. W reportażu zaprezentowano wypowiedzi m.in. polityków związanych w przeszłości z Platformą Obywatelską. Internauci oraz niektórzy dziennikarze zwrócili jednak uwagę na fakt, iż nie uwzględniono w nim wypowiedzi przedstawicieli obecnej partii rządzącej.

MATERIAŁ

Głos ws. materiału zabrał Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Opublikował on komunikat na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

– Szanowni Państwo, materiał @WiadomosciTVP o tzw. „mowie nienawiści” prezentował przykłady nieakceptowalnych wypowiedzi polityków – te najbardziej drastyczne, wzywające wprost do stosowania przemocy fizycznej. To było jedyne kryterium doboru tych konkretnych cytatów – napisał.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.