Connect with us

Polska

Wicemarszałek Tyszka: PO-PiS w ekstazie. Wywołali kolejną awanturę zastępczą

Dodano

dnia

Stanisław Tyszka/fot.Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP
Stanisław Tyszka/fot.Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP

Po sobotniej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości debatę publiczną zdominowały tematy związane z obyczajowością i podpisaną przez prezydenta Trzaskowskiego tzw. „kartą LGBT”. Politycy starają się przekonać wyborców do swoich racji, a swój pogląd na tę sytuację ma wicemarszałek Stanisław Tyszka, który przekonuje, że problem wywołany jest celowo.

Prezes Jarosław Kaczyński krytykował deklarację podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego i zapowiadał, że jego ugrupowanie stanowczo sprzeciwia się forsowaniu narracji zapisanej w tzw. „karcie LGBT”. To z kolei wywołało reakcję posłów opozycji, ale nie tylko parlamentarnej.

Politycy Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy zwracali uwagę, że deklaracje Prawa i Sprawiedliwości mają się nijak do rzeczywistości. Głos w tej sprawie zabrała Kaja Godek oraz Krzysztof Bosak, którzy wytykali partii Jarosława Kaczyńskiego niesłowność.

Kaczyński: to atak na dzieci

– Inwestujemy w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u fundamentów naszej cywilizacji, także polskiej cywilizacji, polskiej tradycji. (…) Ale jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy tutaj także wielki kłopot, wielką trudność, wielkie zagrożenie – tym zagrożeniem jest atak na rodzinę i to atak przeprowadzony w sposób najgorszy z możliwych, bo jest to w istocie atak na dzieci

– to te słowa Jarosława Kaczyńskiego wzbudziły szereg komentarzy.

Tyszka: PO-PiS w ekstazie

„PO-PiS w ekstazie. Wywołali kolejną awanturę zastępczą. Przetłumaczyli swój konflikt o władzę i państwowe spółki na wojnę kulturową. Traktują to oczywiście czysto instrumentalnie. Trudniej rozmawiać i »sprzedać« kwestie reform ustrojowych, podatków, edukacji, czy służby zdrowia”

– napisał wicemarszałek Tyszka.

Źródło:
Stanisław Tyszka/Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.