Connect with us

Europa i Świat

Wiceprezydent USA Mike Pence w lutym odwiedzi Polskę

Damian Fiet

Dodano

dnia

Fot. Gage Skidmore/Flickr
Fot. Gage Skidmore/Flickr

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence w połowie lutego przyjedzie Polski i będzie reprezentował USA na konferencji poświęconej sytuacji na Bliskim Wschodzie – przekazało w środę biuro wiceprezydenta. Planowane jest spotkanie Pence’a z Andrzejem Dudą.

Mike Pence wraz z małżonką Karen Pence odbędą wizyty w Polsce oraz w Niemczech. Podróż po Europie będzie trwała od 13 do 16 lutego.

– Wiceprezydent Mike Pence odbędzie podróż do Europy w połowie lutego w imieniu prezydenta Donalda Trumpa – przekazało w środowym komunikacie biuro wiceprezydenta USA.

Wiceprezydent USA spotka się z prezydentem Polski

Pence wystąpi podczas konferencji bliskowschodniej, organizowanej wspólnie przez Stany Zjednoczone i Polskę. Weźmie udział w rozmowach bilateralnych, których celem będzie poszukiwanie rozwiązania kryzysu na obszarze Bliskiego Wschodu.

– Wizyta ma także na celu pogłębienie relacji polsko-amerykańskich, szczególnie w sferze militarnej i bezpieczeństwa energetycznego, jak również rozszerzenie współpracy gospodarczej i handlowej – głosi komunikat.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że Mike Pence spotka się między innymi z prezydentem Andrzejem Dudą.

Pence weźmie udział w konferencji w Monachium

W trakcie wizyty w Europie, wiceprezydent USA przyjedzie do Monachium, gdzie weźmie udział w dorocznej  konferencji poświęconej bezpieczeństwu. Będzie rozmawiał z przedstawicielami państw NATO na temat sprawiedliwego podziału obciążeń finansowych w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Konferencja poświęcona budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego.

Źródło:

PolsatNews

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.