Connect with us

Polska

Cimoszewicz deklaruje: jestem gotów kandydować ze wspólnej listy opozycji do PE

Avatar

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Andrzej Barabasz

Włodzimierz Cimoszewicz, były premier oraz polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przyznał, że poprze wspólną listę opozycji do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedział również, że jest wspomóc ją również jako kandydat.

Włodzimierz Cimoszewicz był gościem Marka Kacprzaka w programie „Tłit” emitowanym na antenie Telewizji WP. Podczas rozmowy były premier przyznał, że jest zwolennikiem utworzenia wspólnej listy opozycji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Cimoszewicz oznajmił również, że jest gotów wspomóc tego typu sojusz również jako kandydat. Polityk uważa, że koalicja opozycyjnych ugrupowań byłaby pierwszym krokiem w kierunku istotnej zmiany politycznej w Polsce.

– Jestem gotów poprzeć wspólną listę opozycji do PE. Jestem gotów ją najbardziej aktywnie jak tylko można – czyli również kandydować. Jestem gotów poprzeć wielkie przedsięwzięcie polityczne, które byłoby pierwszym krokiem do przeprowadzenia istotnej zmiany politycznej w naszym kraju – powiedział Włodzimierz Cimoszewicz.

Włodzimierz Cimoszewicz: taka koalicja pokazałby Polakom, że sprawa jest ważna

Cimoszewicz uważa, że w sytuacji, gdyby „proeuropejska opozycja” zgłosiła się do byłych premierów, prezydentów oraz innych czołowych, lecz nieaktywnych już polityków, wówczas Polacy poczuliby, iż sprawa, dla której się jednoczą jest ważna.

– Wydaje mi się, że gdyby opozycja ta proeuropejska zjednoczyła się i zgłosiła do byłych premierów, prezydentów, szefów MSZ, to taka niespotykana oferta polityczna w całej Europie i historii, byłaby niezwykle wymowna, pokazała Polakom, że sprawa jest ważna – powiedział.

Jedna koalicja do PE już jest

Przypomnijmy, iż jedna koalicja, która wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, już jest. Mowa o sojuszu, który zawiązały Ruch Narodowy oraz Partia Wolność.

– W środę, 5 grudnia 2018 roku, władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą do życia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 roku zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego – napisano na oficjalnym profilu Ruchu Narodowego kilka dni temu.

Czytaj także: Wolność i Ruch Narodowy pójdą do eurowyborów pod jednym szyldem

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.