Connect with us

Polska

Czarzasty: jeżeli nie powstanie jeden blok lewicowy, to tylko dlatego, że pan Biedroń nie będzie go chciał

SejmLog

Dodano

dnia

Włodzimierz Czarzasty/SLD/fot. SejmLog

Włodzimierz Czarzasty udzielił wywiadu serwisowi wyborcza.pl. Podczas rozmowy odniósł się do możliwości powstania bloku lewicowego przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu.

Włodzimierz Czarzasty rozmawiał z Justyną Dobrosz-Oracz, dziennikarką serwisu wyborcza.pl. Podczas rozmowy pytany był m.in. o to, czy na zbliżające się wybory parlamentarne powstanie lewicowy blok partii politycznych, który wystawi wspólne listy.

Czarzasty odparł, że taki blok nie powstanie, jeżeli nie będzie chciał tego Robert Biedroń.

– Jeżeli nie powstanie jeden blok lewicowy, to tylko i wyłącznie z tego względu, że pan Robert Biedroń nie będzie go chciał. Bo jeżeli pan Robert Biedroń określiłby swoją partię jako lewicową i zadzwoniłby: dobra idziemy wspólnie. To po prostu byśmy poszli – powiedział.

Przypomnijmy, iż w lutym tego roku ma odbyć się kongres założycielski partii Roberta Biedronia. Polityk na ten moment deklaruje, iż do przyszłych wyborów parlamentarnych ruszy samodzielnie. W tym celu od kilku miesięcy jeździ po Polsce, gdzie spotyka się z potencjalnymi wyborcami.

Jak podaje „Rzeczpospolita” partia polityczna Roberta Biedronia ma nosić nazwę „Umowa Roberta Biedronia”. Oprócz byłego posła Twojego Ruchu należy do niej m.in. były polityk SLD, Krzysztof Gawkowski.

Źródło:

wyborcza.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.