Connect with us

Polska

Wspólna konferencja prasowa Korwin-Mikkego, Winnickiego i Grzegorza Brauna [WIDEO]

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Ruch Narodowy

W poniedziałek 7 stycznia w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Janusza Korwin-Mikkego, Roberta Winnickiego i Grzegorza Brauna. Politycy mówili o wspólnym starcie w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W Sejmie odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której Grzegorz Braun oficjalnie potwierdził, iż dołącza do koalicji Ruch Narodowy-Partia Wolność. Oznacza to, iż wystartuje z list porozumienia w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Formujemy koalicję nie eurosceptyczną, ale jedyną koalicję propolską i ja do takiej koalicji dziś przystąpiłem. Tworzymy koalicję, która rzuci wyzwanie PiS po tej stronie sceny politycznej, ale też zmobilizuje nowych wyborców. Ta koalicja przyciągnie wyborców zawiedzionych rządami PiS – powiedział Grzegorz Braun.

Podczas wystąpienia liderów zapowiedziano również, iż do koalicji dołączy najprawdopodobniej Piotr Liroy-Marzec, były poseł Kukiz’15.

– Dzisiaj to są cztery środowiska reprezentowane przez pana Grzegorza Brauna, Janusza Korwin-Mikkego, przeze mnie i przez nieobecnego posła Piotra Liroya-Marca „Skuteczni”. Rozmowy z kolejnymi postaciami trwają – powiedział prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

– Tworzymy koalicję, która rzuci wyzwanie PiS po tej stronie sceny politycznej, ale też zmobilizuje nowych wyborców. Ta koalicja przyciągnie wyborców zawiedzionych rządami PiS – dodał.

Grzegorz Braun ujawnił również oficjalne hasło kampanii. Będzie nim slogan „Aby Polska, była Polską”.

Źródło:
Twitter, Media Narodowe
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.