Connect with us

Polska

Jacek Kurski: formuła „Młodzież Kontra” się wyczerpała

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

Jacek Kurski, prezes TVP, w rozmowie z serwisem Wirtualne Media, przyznał, że formuła programu „Młodzież Kontra”, wyczerpała się. Przypomnijmy, iż pod koniec grudnia redakcja programu poinformowała, że ten znika z anteny Telewizji Publicznej.

– Mija nam właśnie 2018 rok! Dziękujemy za niego widzom i uczestnikom Młodzież Kontra. Nadchodzi 2019 ale już bez nas. Ostatni program MK był ostatnim programem w TVP INFO. Bardzo dziękujemy za 17 lat wszystkim widzom – napisano tydzień temu na stronie facebookowej programu „Młodzież Kontra”. Więcej TUTAJ.

Teraz głos w całej sprawie zabrał Jacek Kurski. Szef TVP przyznaje, że powodem zdjęcia programu z anteny było wyczerpanie się jego formuły.

– To jest wyłącznie kwestia wyczerpania się formuły. Lubiłem i ceniłem ten program, ale od paru lat on wyraźnie umierał, widać było znużenia, apatię i atrofię woli, także wśród uczestników, którzy rekrutują się z partyjnych młodzieżówek – powiedział.

– Jeśli pojawi się jakiś ciekawy pomysł, jeśli ktoś weźmie się do tego z energią, to program wróci na antenę – dodał Kurski, który podkreślił, iż do tej pory „kierownictwo krakowskiego ośrodka TVP, który produkował „Młodzież Kontra”, nie wprowadziło ożywczych zmian”.

Program „Młodzież Kontra” emitowany był na antenach TVP przez ostatnich 17 lat. Występowali w nim przedstawiciele partyjnych młodzieżówek oraz stowarzyszeń, którzy „przepytywali” czołowych polskich polityków.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.