Connect with us

Europa i Świat

Zamach w Nowej Zelandii. Napastnik oskarżony o morderstwo i terroryzm

Dodano

dnia

Zamach w Nowej Zelandii. Zamachowiec Brenton Tarrant

15 marca 2019 roku doszło do ataków w dwóch meczetach w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch. Brenton Tarrant zamordował 51 osób i usiłował zabić kolejne 40. Policja z Nowej Zelandii podała, że agresorowi postawiono zarzut terroryzmu.

„Policja Nowej Zelandii we wtorek złożyła oskarżenie o terroryzm przeciwko Brentowi Tarrantemu o zabicie 51 osób w dwóch meczetach w Nowej Zelandii – poinformowała agencja Associated Press.

Oskarżony stanie przed sądem 14 czerwca 2019 roku. 28-letniemu Australijczykowi grozi dożywocie.

W zeszłym miesiącu sędzia nakazał, żeby oskarżonego poddać badaniu psychiatrycznemu w celu oceny stanu zdrowia psychicznego, czy jest on zdolny do procesu.

Agencja podaje, że policja zwiększyła także liczbę usiłowań popełnienia zabójstwa przez zamachowca z 39 do 40 osób.

Czytaj więcej o zamachu: Manifest zamachowca z Christchurch tłumaczenie

Źródło:
AP
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.