Connect with us

Polska

Znany jest termin wyborów samorządowych 2018

Dodano

dnia

Premier RP Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego twittera ogłosił, iż z dniem dzisiejszym rozpoczyna się kampania wyborcza dotycząca wyborów samorządowych. Termin I tury wyborów jest datowany na 21 października 2018 roku.

Dzisiaj w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Mateusza Morawieckiego, które rozpoczyna oficjalnie kampanię wyborczą oraz przedstawia szczegóły dotyczące kampanii.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. II tura z kolei będzie miała miejsce 4 listopada.

 

Zmiany w nadchodzących wyborach

Najpoważniejszą zmianą jest wydłużenie kadencyjności organów samorządu terytorialnego z 4 do 5 lat. Nowelizacja kodeksu wyborczego wprowadziła między innymi dwukadencyjność na urząd wójta, burmistrza oraz prezydenta miasta. Natomiast jednomandatowe okręgi wyborcze zostały ograniczone do wyborów rad gminy, gdzie liczba ludności nie przekracza 20 tysięcy osób.

 

Informacje dla osób ubiegających się o mandat w zbliżających się wyborach

Dla osób, które zechcą wziąć czynny udział w wyborach samorządowych podajemy najważniejsze daty:

Do 27 sierpnia należy zawiadomić Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu komitetu wyborczego.

Do 17 września należy zgłosić listę kandydatów startujących na radnych.

Do 26 września należy zgłosić kandydatów na rząd wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

 

W imieniu redakcji SejmLog, gorąco zachęcamy do obserwacji kampanii wyborczej w swoich regionach oraz uczestnictwa w procesie wyborczym, który decyduje o losach naszej Małej Ojczyzny.

Źródło:
Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.