Connect with us

Polska

Andruszkiewicz o nowelizacji ustawy o IPN: To wielki sukces premiera. Morawiecki wprowadził Polskę do pierwszej ligi

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog
Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog

Poseł Adam Andruszkiewicz w rozmowie z „DoRzeczy” chwali decyzję rządu dotyczącą uchylenia zapisów karnych ze styczniowej nowelizacji ustawy o IPN, która wzbudziła wiele kontrowersji w Polsce i na świecie. W opinii parlamentarzysty, wspólne oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu stanowi wyraźny sygnał na arenie międzynarodowej.

Jak przekonywał poseł Andruszkiewicz, głosował w styczniu za nowelizacją ustawy o IPN, ale nie było pewności, że zmiany zyskają uznanie międzynarodowe. Podkreślał również, że wspólne wystąpienie premierów to wysłanie jasnego przekazu, że Polska była ofiarą, nie sprawcą Holokaustu. W opinii posła to kluczowa deklaracja izraelskich władz.

Andruszkewicz: Polityka sztuką realizmu

– Polityka to sztuka realizmu. Najważniejsze jest to, że premier Izraela na oczach całego świata publicznie przyznał, że państwo polskie nie odpowiada za Holokaust i że nie istniały polskie obozy zagłady

– mówił w wywiadzie z „DoRzeczy”.

 

Andruszkiewicz: To sukces premiera Morawieckiego

Jak podkreślał poseł Andruszkiewicz w wywiadzie z „DoRzeczy”, wspólna deklaracja premierów Polski i Izraela będzie służyć jako oręż w walce z nieprawdziwymi określeniami wobec naszego kraju na arenie międzynarodowej. W opinii parlamentarzysty to niewątpliwy sukces premiera Morawieckiego.

– Zakładając, że np. jakaś redakcja w USA użyje kłamliwego sformułowania o polskich obozach, to wówczas w pozwie cywilnym będziemy mogli, jako państwo polskie, powoływać się również na opinię władz Izraela, co przed amerykańskimi sądami często jest decydujące

– podkreślał poseł Andruszkiewicz.

Źródło:

dorzeczy.pl

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.