Connect with us

Polska

Andrzej Duda będzie rozmawiał z premierem o podwyżkach dla nauczycieli

Dodano

dnia

Andrzej Duda/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Andrzej Duda/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Andrzej Duda zapowiedział, że będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim ws. podwyżek dla nauczycieli. „Trzeba usiąść do stołu i rozmawiać” – powiedział głowa państwa podczas spotkania z mieszkańcami Wolsztyna.

Andrzej Duda odniósł się do napiętej sytuacji pomiędzy nauczycielami a rządem podczas spotkania z mieszkańcami Wolsztyna. Głowa państwa przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż sytuacja nauczycieli nie jest łatwa. Dodał też, że oczekiwania, z którymi występują są „uzasadnione”. „Nauczyciele powinni w Polsce dobrze zarabiać, powinni zarabiać godne pieniądze. Nauczycielom za ich pracę, a właściwie za ich służbę, należy się godne wynagrodzenie” – powiedział prezydent, którego cytuje „Gazeta Wyborcza”.

Duda przyznał jednak, że nie wszystkie oczekiwania da się zrealizować w krótki czasie. Prezydent podkreśla, że musi być to pewien proces, do którego najpierw trzeba dojść.

Andrzej Duda poprosił wszystkich zaangażowanych w spór, aby podeszli do sprawy racjonalnie. Zapewnił też, że niebawem usiądzie do stołu z premierem Mateuszem Morawieckim i porozmawia z nim na temat tego, w jaki sposób rozwiązać problem, który w ostatnim czasie wywołał tak wiele emocji.

„Proszę nauczycieli i przedstawicieli związków nauczycielskich, by tę sytuację uwzględnili. To jest szczególne przeżycie dla dzieci i rodziców. Ale bez wątpienia trzeba usiąść do stołu i rozmawiać. Ja zapewniam państwa, że będę o tym rozmawiał z panem premierem. Wierzę w to, że znajdziemy rozwiązanie” – powiedział Andrzej Duda.

Źródło:
Gazeta Wyborcza

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.