Connect with us

Polska

Andrzej Halicki: dzisiaj wydaje się realne, aby wygrać w maju

Dodano

dnia

Andrzej Halicki/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Andrzej Halicki/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Andrzej Halicki, kandydat Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, był gościem Radia Plus. Podczas rozmowy z Jackiem Prusinowskim przyznał, że w jego ocenie możliwe jest zwycięstwo Koalicji Europejskiej w zbliżających się wyborach do PE.

„Odpowiedzialność bierzemy my, czyli politycy działający w kraju, którzy budują koalicję. Grzegorz Schetyna – przypominam – przez wielu był uważany z a tego, który nigdy do tego zjednoczenia nie doprowadzi. Wręcz odwrotnie, oskarżany o to, że działa w złym kierunku. Okazało się, że to, co niemożliwe, stało się faktem” – powiedział Andrzej Halicki, który z list KE kandyduje do Parlamentu Europejskiego.

Andrzej Halicki uważa, że KE może pokonać PiS w zbliżających się wyborach do PE. Polityk uważa, że pokazały to już wybory samorządowe. „Nie tylko koalicja samorządowa, czyli obywatelska, pokazała że można wygrać z władzą, która ma bardzo duże poparcie sondażowe, ale dzisiaj to wydaje się realne, żeby wygrać w maju i jeżeli wygramy w maju, to myślę, że także na jesieni możliwa jest wreszcie dobra zmiana, czyli przywrócenie rządu, który słucha ludzi, jest na pewno rządem europejskim i proeuropejskim i na pewno praworządnym” – powiedział.

Halicki zabrał również głos ws. obecności Donalda Tuska na marszu „Polska w Europie”. Polityk PO stwierdził, że szef Rady Europejskiej uczestniczył w partyjnym wiecu z pozycji Europejczyka.

Źródło:
300polityka.pl, Radio Plus, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.