Connect with us

Polska

Beata Mazurek zapowiada rekonstrukcję rządu przed wyborami do PE

SejmLog

Dodano

dnia

Beata Mazurek/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Beata Mazurek/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Serwis 300polityka.pl cytuje wypowiedź rzecznik PiS, Beaty Mazurek. Ta stwierdziła, iż do rekonstrukcji rządu dojdzie zapewne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

„Z tego, co mi wiadomo, będzie [rekonstrukcja]. Nie jest mi znany termin, więc nie odpowiem kiedy, ale mam informację, że jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego” – powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami rzecznik PiS, Beata Mazurek.

Polityk partii rządzącej nie ujawniła jednak, kto miałby stracić swoje stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że kilka dni temu głos ws. rekonstrukcji zabrał Jarosław Gowin, który twierdził, że do zmiany w rządzie dojdzie, jednak po wyborach. Wskazywał, że będzie to konieczne, ponieważ niektórzy członkowie rządu zdobędą mandaty eurodeputowanych.

„Myślę, że w ciągu kilku, kilkunastu dni będziemy wiedzieli, na co premier się zdecydował. Rekonstrukcja po wyborach będzie nieuchronna, bo część ministrów zapewne obejmie funkcje europosłów. Przed wyborami – proszę zaprosić tutaj premiera” – powiedział lider Porozumienia.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.