Connect with us

Polska

Sylwester Chruszcz przechodzi do Prawa i Sprawiedliwości

SejmLog

Dodano

dnia

sylwester chruszcz 2
Sylwester Chruszcz 2/fot. SejmLog

Sylwester Chruszcz przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Poseł koła Wolni i Solidarni poinformował o swojej decyzji na profilu społecznościowym Facebook.

„Pragnę poinformować, że dziś jednogłośnie zostałem przyjęty do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jest to naturalna konsekwencja poparcia reform, wprowadzanych przez Zjednoczoną Prawicę.‬ Dziękuję za zaufanie” – napisał poseł Sylwester Chruszcz.

Prezes Endecji

25 kwietnia 2018 roku Sylwester Chruszcz został nowym prezesem „Endecji”. Przeciwko kandydaturze głosował poseł Marek Jakubiak.

„Dziś złożył rezygnację z funkcji prezesa Pan Adam Andruszkiewicz, swoją decyzję uzasadnił swoimi odrębnymi planami politycznymi. Na stanowisko Prezesa zarząd wybrał Sylwestra Chruszcza przy jednym, moim głosie sprzeciwu. Nie zgadzam się na zawłaszczanie stowarzyszenia w myśl programu ”Koledzy kolegom” wybór jest zgodny ze statutem. Nowe władze powinno wybrać walne zgromadzenie” – napisał na profilu społecznościowym Endecji, poseł Marek Jakubiak.

Stowarzyszenie Endecja

„Stowarzyszenie Endecja jest stowarzyszeniem politycznym, ponieważ wśród jego celów jest gruntowna i trwała przebudowa państwa, nie podejmuje jednak działań w obszarach zarezerwowanych prawem dla partii politycznych. Stowarzyszenie zajmuje się formowaniem elit dla tej przebudowy oraz organizowaniem wszelkiego rodzaju struktur w niej pomocnych, wytyczaniem celów, pracą edukacyjną i promocją endeckiej idei. Bezpośrednie realizowanie jej w polityce pozostawia tym ze swych członków i aktywistów, którzy chcą należeć do partii politycznych i działać w ich obrębie, łącząc wierność głoszonym przez stowarzyszenie zasadom z lojalnością wobec swoich partii” – czytamy na stronie endecja.pl.

Źródło:
Sylwester Chruszcz/Facebook

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.