Connect with us

Polska

Będzie kolejna wspólna konwencja PO i Nowoczesnej

Dodano

dnia

Koalicja Obywatelska/fot. Platforma Obywatelska/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0
Platforma Obywatelska RP/Flickr/CC BY-SA 2.0

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, przyznał, że przed wyborami samorządowymi odbędzie się kolejna wspólna konwencja PO i Nowoczesnej.

„Ta decyzja – chcielibyśmy – żeby została podjęta w kwietniu, może na początku. Może w maju, bo zamykamy aktywność wiosenną i wczesno-letnią, tą samorządową, chcemy zamknąć konwencją, wspólną, która będziemy organizować razem z Nowoczesną. Podpisaliśmy współpracę programową, samorządową, przed wyborami samorządowymi. Idziemy jako Koalicja Obywatelska” – powiedział Schetyna podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Lider PO dodał również, że Kielce będą kolejnym miastem, w którym Koalicja Obywatelska wystawi jednego kandydata popieranego przez obie partie.

Czytaj także: Waldemar Pawlak skrytykował koalicję PO-Nowoczesna. Twierdzi, że proponuje tylko „anty-PiS”

Poprzednia wspólna konwencja PO i Nowoczesnej odbyła się 14 kwietnia. Podczas niej podpisano umowę koalicyjną pomiędzy partiami. Będzie ona obowiązywać podczas nadchodzących wyborów samorządowych.

„Jesteśmy zjednoczeni, tutaj tworzymy wspólnotę, choć to zjednoczenie programowe. Chcemy dać Polakom nadzieję. Nasza współpraca wywołała frustrację PiS i Kaczyńskiego, dlatego rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji. Ta reakcja jest spóźniona, to jest za późno panie Kaczyński bo Polacy was poznali i zobaczyli jacy jesteście. Przegracie następne wybory, w tej sprawie zrobimy wszystko” – mówił wówczas lider PO, Grzegorz Schetyna.

„Nie pozwolimy PiS-owi przejąć samorządów, których PiS nie rozumie, bo nie dają się kontrolować z góry. Jesteśmy by chronić przed zarazą PiS. Nie pozwolimy na zainfekowanie tłumem Misiewiczów i zajmowaniem się historią, nie problemami Polaków, nie pozwolimy na to w samorządach” – mówiła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca N.

Czytaj także: „Koalicja Obywatelska” PO i Nowoczesnej [NA ŻYWO]

Źródło:
300polityka.pl, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.