Connect with us

Polska

Bronisław Komorowski kolejny raz krytykuje ustawę degradacyjną [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Michał Józefaciuk

Bronisław Komorowski, były prezydent RP, po raz kolejny skrytykował ustawę degradacyjną. „Degradowanie po śmierci to jest próba odarcia przede wszystkim z godności ludzkiej” – powiedział na antenie Radia ZET.

„Degradowanie po śmierci to jest próba odarcia przede wszystkim z godności ludzkiej. Więc to, co robi dziś PiS, jest czymś takim strasznie nieładnym. Nie mieli odwagi, kiedy rządzili, kiedy mieli prezydenta, kiedy mieli premiera, był nim Jarosław Kaczyński kiedyś, podjąć tego tematu”  – powiedział Komorowski w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Były prezydent dodał również, że to środowisko związane z Jarosławem Kaczyńskim od lat wysuwało pomysły dotyczące degradacji komunistycznych wojskowych.

„Różnica polega na tym, że ja i moja formacja nigdy nie mówiła, że należy kogoś wyrzucić poza nawias historii. A ta formacja to mówiła, ale nie robiła. Dziś kiedy to robi? Po śmierci! To jest niegodne” – powiedział.

Bronisław Komorowski ustawę degradacyjną krytykował także we wcześniejszych wypowiedziach medialnych. Mówił o tym m.in. na antenie TVN24.

„To jest w ogóle pomysł wydaje mi się z piekła rodem. On łamie pewną zasadę, że stopień generała jest przyznawany nie w nagrodę, nie jako premię, nie jako wyróżnienie honorowe, tylko jest efektem służby wojskowej” – powiedział na początku marca.

„Karać po śmierci to jest niegodziwość” – dodał.

Projekt obejmie wszystkich członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (m.in. gen. Jaruzelskiego, gen. Kiszczaka). Poza tym zdegradowani zostaną żołnierze, którzy w latach 1943-1990 sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu.

Źródło:
Radio ZET, TVN24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.